HÜSEYİN SAHİN SEİS DERGİSİNE VERDİĞİ RÖPORTAJ

Türkiye’de yaklaşık 100’ün üzerinde anahtar teslim proje, yurtdışında 15’e yakın komple hastane projesi ile tıbbi cihaz sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer alan DELTA TRADE COMPANY firmasının Genel Müdürü Hüseyin Şahin ile firma faaliyetleri ve teknik servis hizmetleri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

 DELTA TRADE COMPANY firmasının kuruluşu, ülkemiz sağlık sektöründeki yeri ve misyonundan bahseder misiniz? tıbbi cihaz

DELTA TRADE COMPANY (DTC) ilk olarak Almanya da faaliyetlerine başlamıştır ve 1997 yılından beri faaliyetlerine Türkiye’de devam etmektedir. tıbbi cihaz

DELTA TRADE COMPANY Grubu; DTC Türkiye, DTC Almanya ve DTC teknik servis birimi ve 200 personelin üzerinde hastanecilik konusunda çok büyük bir bilgi birikimine sahip olup bu konudaki tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

DTC’nin temel çalışma alanı; anahtar teslim hastane projesi olarak adlandırılan sıfırdan başlayarak bir sağlık kuruluşunda kullanılması gereken her türlü medikal cihazın planlanması, hastaneye satışı, kurulması, devreye alınması ve kurulum sonrası eğitiminin verilmesi gibi hizmetleri kapsamaktadır.

Misyonumuz, sağlık yatırımı yapacak yatırımcılara nitelik ve bütçeye göre çözüm ortağı olmaktır. Tıbbi cihazlar için yurt içinde ve yurt dışında yaygın bir servis ağımız bulunmasının yanında, çalışmalarımıza marka-model bağımsız bakım-onarım ve kalibrasyon hizmeti vererek devam etmekteyiz.

Firmamız, ISO 9001:2008 Kalite Belgesi ve medikal alanda faaliyet gösteren firmalar için geçerli olan ve Türkiye’de büyük üreticiler dışında çok az sayıda firmanın sahip olduğu ISO 13485 belgelerine de sahiptir.

Türkiye’de kendi alanımızda önemli bir paya ve öneme sahip olduğumuzu düşünüyorum. Zira müşterilerimize sunduğumuz farklı marka, menşei ve model seçenekleriyle; yatırımcıya satın alma sürecinde karar verme kolaylığı sağlıyor, kullanım açısından ise hekim konforunu artırıyoruz.

 Tüm bu güçlü yanlarımızla birlikte yurtiçinde 100 hastaneyi anahtar teslim olarak faaliyete geçirdik. Yurtdışı ayağında ise Güney ve Kuzey Irak, Moldova, Kosova, Lübnan, İran, Libya, Kazakistan, Somali, Gana, Kenya, Tanzanya ve Sudan gibi ülkelerde faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Örneğin şu anda Sudan’da 54 adet hastaneye bakım-onarım ve kalibrasyon hizmeti sunmaktayız. Aynı zamanda bu ülkede üst düzey teknolojiye sahip Elektronik Kart Laboratuvarı’nı (PCB) kurduk. tıbbi cihaz